25.4.2023

Aby studenty nic nepřekvapilo: technická podpora při online testu

Přijímací zkouška na vysokou školu bývá pro většinu studentů první zkušenost s opravdu důležitým online testem. Aby se při práci se ScioLinkem cítili komfortně, máme vyladěnou podporu, která je jim k dispozici před zahájením zkoušky i v jejím průběhu.

Stačí mi klasický notebook se starou webkamerou? Můžu mít na stole papír na poznámky? Jak poznám, že se odpovědi na otázky bezpečně odeslaly? Co kdyby se… Studenti mívají v souvislosti s online zkouškami spoustu otázek. A je to správně. 

S přípravou na test ve ScioLinku jim pomáháme propracovanou technickou podporou. Vždy pro ně přichystáme onboarding a naši specialisté jim odpovídají na e-maily i telefonáty – v češtině i angličtině.

Webová stránka s instrukcemi k online testu, kterou jsme připravili pro uchazeče o studium na lékařské fakultě vysoké školy v Martině.

Povinný onboarding před zkouškou

Přibližně týden před testem od nás všichni uchazeči dostanou e-mail s odkazem na speciální webovou stránku, kde najdou veškerá pravidla a pokyny ke zkoušce.

Z webu se prokliknou i do samotné testovací aplikace, ve které si vyzkouší krátký test nanečisto. „Říkáme tomu onboarding a pro studenty je povinný. Všichni si tak vyzkouší úvodní identifikaci, ověří, že mají dostačující technické vybavení, seznámí se s ovládáním aplikace, nahrají na webkameru okolí svého pracovního místa a odpoví na cvičné otázky,“ vysvětluje Johana Šperlová, Business Development Manager ScioLinku.

Seznamte se s principy přijímací zkoušky s online proctoringem >>

Důležité pokyny včetně detailního návodu mají studenti popsané i v sérii videí:

Série videí s detailním postupem

Na webové stránce studenti najdou i odkazy na několik videí, ve kterých jim krok za krokem vysvětlujeme to nejdůležitější, např.:

  • jak se přihlásit,
  • jak daleko od pracovního místa mohou mít mobilní telefon
  • nebo jak procházet testem.

Stejné videonávody používáme i při Národních srovnávacích zkouškách. Přečtěte si, jak díky NSZ zlepšujeme ScioLink >>

Zkušení operátoři na telefonu

Pokud mají studenti jakýkoliv dotaz, ať už před testem, nebo v jeho průběhu, stačí se nám ozvat. „Pro každou zkoušku sestavíme tým zkušených specialistů, kteří sedí na telefonu a obratem poradí nebo pomohou vyřešit naprostou většinu problémů,“ doplňuje Šperlová.

Zajímá vás, na co se studenti ptají nejčastěji? Tady jsou FAQs >>

O výhodách online testování a ScioLinku vás přesvědčíme osobně

Odpovíme vám na jakékoliv otázky.  Napište na mdrnek@scio.cz. Případně si přes náš web naplánujte nezávaznou 30minutovou konzultaci, při které vám ScioLink řešení představíme.

SCIOLINK NEWS

Nenechte si uniknout naše pravidelné EdTech novinky

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Newsletter posíláme max. 1x měsíčně pouze s hodnotnými informacemi. Odběr můžete kdykoliv jednoduše zrušit. Kliknutím na tlačítko „Odebírat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.