19.4.2023

Online testování přes ScioLink si poradí i s výpadky internetu

Pokud v průběhu přijímací zkoušky vypadne internet, nevadí. Díky chytře zvoleným technologiím si toho uchazeč o studium vůbec nevšimne. Zjistěte, proč ScioLink funguje i bez připojení k internetu.

Noční můra studentů: hodinu odpovídají na otázky, mají téměř hotovo, pak ale na chvilku vypadne internetové připojení, nic se neuloží a můžou začít zase od začátku. 

Při vývoji ScioLinku jsme na takový scénář mysleli a vybrali jsme technologie, díky kterým to nehrozí. Proctoringová aplikace ScioLink je vytvořená s pomocí technologie React JS. Jedná se o celosvětově používané řešení a stojí na něm třeba následující aplikace s miliardami uživatelů:

  • Dropbox,
  • Facebook, 
  • Instagram, 
  • WhatsApp 
  • nebo web BBC.

Prakticky to znamená, že student musí být k internetu připojený jen ve 2 chvílích – když se mu na úplném začátku ScioLink načte do počítače a když má hotovo a odesílá vyplněný test včetně proctoringových záznamů na náš server. Mezitím vše běží z úložiště na jeho počítači – laicky řečeno student může být část zkoušky offline.

Řešení pomůže při testování ze Štítné nad Vláří i předměstí Káhiry

Ke krátkodobým výpadkům internetu dochází poměrně často. A z pohledu studenta skládajícího nejdůležitější zkoušku svého života nehraje roli, jestli problém způsobilo počasí, technický problém s wi-fi nebo výpadek dat. Při online testování se ScioLinkem si takového výpadku student ani nevšimne – ať už sedí u počítače v jakékoliv části světa.

Přečtěte si, jak online testování usnadňuje přijímačky na lékařskou fakultu na Slovensku >>

Pokud vás online testování zajímá ve větším detailu, přečtěte si whitepaper pro vysoké školy. Stáhnete ho z této stránky.

SCIOLINK NEWS

Nenechte si uniknout naše pravidelné EdTech novinky

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Newsletter posíláme max. 1x měsíčně pouze s hodnotnými informacemi. Odběr můžete kdykoliv jednoduše zrušit. Kliknutím na tlačítko „Odebírat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.